Aktualności

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o naszej dotychczasowej działalności.

LEŚNY PIKNIK RODZINNY EKOODPOWIEDZIALNIE

W dniu 15 czerwca 2019 roku Fundacja Ekon jako organizator Eko-kampanii Społecznej EKON, po raz kolejny uczestniczyła w cyklicznym projekcie edukacji ekologicznej organizowanym przez Miasto Katowice: Leśnym Pikniku Rodzinnym Ekoodpowiedzialnie, który odbył się jak co roku na terenie Katowickiego Parku Leśnego.
Była to okazja do zabawy, ale też nauki. Nie inaczej było i tym razem. W tym roku w trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. gry i konkursy z nagrodami oraz zabawy z Eko Łobuziakami, spektakl teatralny „Bukiet talentów”, zajęcia prowadzone przez leśników, warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych z odpadów, pokazy laboratoryjne dotyczące wody, warsztaty tworzenia akcesoriów z wikliny oraz animacje dla dzieci, kolorowanki ekologiczne, zagadki, rebusy, quizy i puzzle wielkoformatowe.
W trakcie pikniku swoje wyposażenie prezentowała też Straż Miejska, była też okazja zajrzeć do wozów MPGK, albo wypić kranówkę wprost z beczkowozu Katowickich Wodociągów.
Na wszystkich, przybyłych tego dnia pomiędzy godziną 11:00 a 17:00 Fundacja EKON przygotowała zadania, takie jak:

• Edukacja ekologiczna dla najmłodszych dzieci w formie kolorowanek;
• Krzyżówki i zagadki ekologiczne;
• Koło Fortuny – przedstawiające różne zdjęcia będące podpowiedzią naprowadzającą uczestnika na prawidłową odpowiedź. (20 pytań na kole + dodatkowo 150 -wybierz pytanie);
• Warsztaty dla dzieci i dorosłych związane z prawidłową segregacją oraz gospodarką odpadami niebezpiecznymi; Integralną częścią warsztatów były tablice magnetyczne, jedna podzielona na cztery kolory – niebieski, żółty, zielony i brązowy, druga – czerwona dotycząca wyłącznie Odpadów Niebezpiecznych. Zadaniem uczestników zabawy była odpowiednia segregacja – przydzielenie do koloru/ tablicy wylosowanych magnesów z odpadami spośród pozostałych;
• Wielkoformatowa gra planszowa;
• Eko – wystawa plansz edukacyjnych;

Zadania były realizowane pod czujnym okiem wolontariuszy kampanii.

 

Dziękujemy wszystkim, że pomimo żaru z nieba tak licznie bawili się z nami w czasie Pikniku!!!

 

Organizator

AMBER ECO Sp. z o.o.
ul. Ceglana 4
40-514 Katowice

tel.: +48 606 932 460

email: ambereco@ambereco.pl
biuro@kampania-ekon.pl

Współorganizator

Fundacja Ekon
ul. Kobiórska 71c
43-210 Kobiór

tel.:+48 508 032 748

email: biuro@fundacja-ekon.pl