Aktualności

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o naszej dotychczasowej działalności.

22 marca 2019 roku Fundacja Ekon przy współpracy z Urzędem Gminy w Kobiórze zorganizowała w Gminnym Domu Kultury przy ulicy Centralnej 16 w Kobiórze 4 godzinne warsztaty dedykowane mieszkańcom.

W ramach spotkania przeprowadzono praktyczny pokaz rozpalania pieców od góry.
Pokaz przeprowadził Pan Wojciech Treter reprezentujący przedsięwzięcie „Czyste Ogrzewanie”. Wieloletni praktyk w prowadzeniu pokazów, edukacji właścicieli pieców, a co najważniejsze „domowy palacz w kotłowni”.
Kolejny punkt warsztatów obejmował „Pierwsze kroki w kompostowaniu-praktyczny poradnik”. Edukację w tym zakresie poprowadził Pan Alfred Sieradzki reprezentujący Polski Związek Działkowców- oddział w Tychach. Pasjonata, wieloletni szkoleniowiec, a także praktyk, który uwielbia dzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niezwykle ważną częścią warsztatów był wykład poświęcony prawidłowemu sortowaniu odpadów. Prelegent Pan Michał Gawroński ekspert w ww. dziedzinie dzielił się z słuchaczami wiedzą oraz wieloletnią praktyką.

Ostatnim etapem warsztatów było przekazanie kompostowników i pojemników na deszczówkę osobom biorącym udział w projekcie „Jestem Eko – Żyję Eko”.
Operacja realizowana w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: „Wzmocnienie kapitału społecznego w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych”.

Organizator

AMBER ECO Sp. z o.o.
ul. Ceglana 4
40-514 Katowice

tel.: +48 606 932 460

email: ambereco@ambereco.pl
biuro@kampania-ekon.pl

Współorganizator

Fundacja Ekon
ul. Kobiórska 71c
43-210 Kobiór

tel.:+48 508 032 748

email: biuro@fundacja-ekon.pl